Nrithanjali & Kalolsavam 2018

Nrithanjali & Kalolsavam 2018

Nrithanjali- Results

Results -Classical Music (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

204

Nidhi Sajesh

B

 

 

 

 

Second

226

Krish Kingkumar

B

 

 

 

 

Third

242

Harini Stalin

C

 

Results -Classical Music (Senior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

331

Vishnu Shankar

B

 

 

 

 

Second

323

Anjali Sivanandakumar

B

 

 

 

 

Third

334

Phargavi Shyam Sundar

B

 

Results -Kuchipudi (Senior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

307

Brona Pereppadan

B

 

 

 

 

Second

317

Harini Meenakshi Sundaram

B

 

 

 

 

Third

326

Theja Rose Tijo

C

 

Results -Mohiniyattam (Senior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

317

Harini Meenakshi Sundaram

B

 

 

 

 

Second

310

Gauri Pradeep Nampoothiri

C

 

Results -Cinematic Dance - Solo (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

238

Chris Donal Tauro

B

 

 

 

 

Second

218

Grace Maria Jose

B

 

 

 

 

Third

245

Swara Raman Namboodiri

C

 

Results -Cinematic Dance - Solo (Sub-Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

116

Niranjana Jithesh Pillai

B

 

 

 

 

Second

103

Anusri Erukattil

B

 

 

 

 

Third

101

Melania Cijo Jose

C

 

Results -Folk Dance (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

243

Arya Satheesh

A

 

 

 

 

Second

218

Grace Maria Jose

B

 

 

 

 

Third

245

Swara Raman Namboodiri

B

 

Results -Group Dance - Group (Sub-Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

102

Annamaria  Jinto

Sreya Suresh

Emily Amisha Nagakumar

B

 

 

 

 

Second

103

Anusri Erukattil

Rajanandini Varma

Avantika Hemant

C

 

 

 

 

Third

112

Ruthu Shibu

Emilyn Maria Jithin

Thejus Brite

C

 

Results -Cinematic Dance - Group (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

202

Pranav Erukattil

Rhea Nair

Shaunak Mohapatra

Yuvraj Shah

B

 

 

 

 

Second

220

Anjali Mary Babu
Sneha Binu
Jesline Joseph
Liya Rogil

C

 

 

 

 

Third

228

Nieve Sara Shiji

Elga Annmaria Tom

Ryana Ann Toby

Annmaria Puthusseril

C

Kalolsavam- Results

Results -Colouring (Sub-Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

113

James Jose

A

 

 

 

 

Second

126

Sreya Sunil

B

 

 

 

 

Third

111

Niran Paul Melbin

B

 

Results -Colouring (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

214

Naina Rose Melbin

A

 

 

 

 

Second

218

Grace Maria Jose

B

Second

227

Josephine Jijo

B

 

 

 

 

Third

211

Sneha Binu

C

 

Results -Painting - Water Colour (Senior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

335

Anstina Mary Anith

A

 

 

 

 

Second

326

Theja Rose Tijo

B

 

 

 

 

Third

310

Gauri Pradeep Nampoothiri

B

 

Results -Pencil Drawing (Senior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

326

Theja Rose Tijo

B

 

 

 

 

Second

315

Aaron Abraham

B

 

 

 

 

Third

335

Anstina Mary Anith

B

 

Results -Pencil Drawing (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

227

Josephine Jijo

B

 

 

 

 

Second

249

Miya Rose Siju

C

 

 

 

 

Third

202

Pranav Erukattil

C

 

Results -Alphabet Writing - Malayalam (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

227

Josephine Jijo

B

 

 

 

 

Second

211

Sneha Binu

B

 

 

 

 

Third

245

Swara Raman Namboodiri

B

 

 

 

 

Consolation Prize

218

Grace Maria Jose

B

 

205

Aadil Anzar

B

 

214

Naina Rose Melbin

B

 

Results -Letter Writing (Senior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

307

Brona Pereppadan

B

 

 

 

 

Second

308

Anugraha Rose Joy

B

 

Results -Action Song - Sub-Junior

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

116

Niranjana Jithesh Pillai

B

 

 

 

 

Second

123

Aditi Sajesh

C

 

 

 

 

Third

112

Ruthu Shibu

C

 

Results - Story Telling (Sub-Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

104

Avanthika Hemanth

B

 

 

 

 

Second

116

Niranjana Jithesh Pillai

B

 

 

 

 

Third

123

Aditi Sajesh

B

 

Results -Instrument Music (Sub -Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

110

Emily Maria Jithin

 

 

Results -Instrument Music (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

218

Grace Maria Jose

A

 

 

 

 

Second

244

Tiya Mariam Tijo

B

 

 

 

 

Third

220

Anjali Mary Babu

B

 

Results -Instrument Music (Senior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

326

Theja Rose Tijo

B

 

 

 

 

Second

338

Rahul Babu

B

 

 

 

 

Third

309

Aaron Davis Martin

B

 

Results -Karaoke Song (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

218

Grace Maria Jose

A

 

 

 

 

Second

226

Krish Kingkumar

A

 

 

 

 

Third

213

Ines Mariya Martin

A

 

Results -Karaoke Song (Senior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

320

Alaina Susan

B

 

 

 

 

Second

308

Anugraha Rose Joy

B

 

 

 

 

Third

303

Meenu Ann George

B

 

Results -Karaoke Song (Sub-Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

102

Annamaria  Jinto

B

 

 

 

 

Second

123

Aditi Sajesh

B

 

 

 

 

Third

112

Ruthu Shibu

B

 

Results -Folk Song(Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

218

Grace Maria Jose

B

 

 

 

 

Second

213

Ines Mariya Martin

B

 

 

 

 

Third

205

Aadil Anzar

B

 

Results -Folk Song(Senior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

308

Anugraha Rose Joy

B

 

 

 

 

Second

303

Meenu Ann George

B

 

Results -Group Song (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

221

Agrema Binil Vijayrag

B

 

 

 

 

Second

205

Aadil Anzar

Grace Maria Jose

Darren Jerry

Tiya Mariam Tijo

Isabel Mary John

Anjali Mary Babu

Liya Rogil

B

 

Results -Group Song (Senior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

328

Meenu George

Maria Joshy

Joel Juby

Teja Tijo

 

Results -Elocution English (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

218

Grace Maria Jose

B

 

 

 

 

Second

226

Krish Kingkumar

C

 

 

 

 

Third

212

Darren Jerry

C

 

Results -Elocution English(Senior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

307

Brona Pereppadan

B

 

 

 

 

Second

327

Vinayak Unnithan

C

 

 

 

 

Third

324

Smrutha Sivakumar

D

 

Results -Kavithaparayanam (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

218

Grace Maria Jose

B

 

 

 

 

Second

205

Aadil Anzar

B

 

 

 

 

Third

226

Krish Kingkumar

B

 

Results -Kavithaparayanam (Senior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

308

Anugraha Rose Joy

B

 

 

 

 

Second

303

Meenu Ann George

B

 

 

 

 

Third

307

Brona Pereppadan

B

 

Results -National Anthem (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

221

Agrema Binil Vijayrag

B

 

 

 

 

Second

205

Aadil Anzar

Grace Maria Jose

Darren Jerry

Tiya Mariam Tijo

Anjali Mary Babu

Liya Rogil

B

 

 

 

 

Third

235

Abhinav Rajeev

Anish Stalin

Josh Chettar

Hari Jankiraman

B

 

Results -Fancy Dress (Sub-Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

110

Emilynmaria Jithin

B

 

 

 

 

Second

113

James Jose

B

 

 

 

 

Third

115

Amal Anzar

B

 

Results -Fancy Dress (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

209

Olivia Rose Tom

B

 

 

 

 

Second

223

Aksa Geordy

B

 

 

 

 

Third

212

Darren Jerry

C

 

Results -Mono Act (Junior)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

212

Darren Jerry

B

 

 

 

 

Second

209

Olivia Rose Tom

C