Nrithanjali & Kalolsavam 2018

Nrithanjali & Kalolsavam 2018 - Results

WMC wholeheartedly appreciate your participation.

Day 1 - 2 November 2018

Results -Junior-Colouring

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

255

Mia Rose Siju

B

 

 

 

 

Second

205

Samiksha Muthukumaar

C

 

 

 

 

Third

219

Gillian Charles

C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Senior - Pencil Drawing

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

326

Theja Rose Tijo

B

 

 

 

 

Second

330

Paul  Joseph

B

 

 

 

 

Third

301

Naina Rose Melbin

B

 

 

 

 

Results -Sub - Junior Colouring

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

116

Hazel Ann John

A

 

 

 

 

Second

113

Sandra Siju

B

 

 

 

 

Third

106

Aditi Sajesh

B

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Junior - Pencil Drawing

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

258

Aadil Naizam

B

 

 

 

 

Second

248

Priti Priyadarshini

B

 

 

 

 

Third

221

Arya Satheesh

B

 

 

 

 

Results -Senior - Water Colouring

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

326

Theja Rose Tijo

B

 

 

 

 

Second

320

Anjelica Vinod

C

 

 

 

 

Third

331

Advaith Bharathwaj

C

 

 

 

 

Results -Junior - Malayalam Alphabet  Writing
(WMC Malayalam Library Special Event)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

252

Swara Raman Namboodiri

A

 

 

 

 

Second

222

Olivia Rose Tom

A

 

 

 

 

Third

216

Grace Maria Jose

A

 

 

 

 

Consolation Prize

226

Aadil Anzar

B

 

209 

Niranjana Jithesh Pillai

 B

220

Adon Sheen

B

223

Hannah Elsa Tom

B

Results -Senior - Classical Music

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

329

Anjali Sivanandakumar

B

 

 

 

 

Second

313

Krish Kingkumar

B

 

 

 

 

Results -Junior - Classical Music

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

226

Aadil Anzar

B

 

 

 

 

Second

212

Garima Annam

B

 

 

 

 

Third

205

Samiksha Muthukumaar

C

 

 

 

 

Results -Sub-Junior - Cinematic Dance

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

103

Hessa Hazer

C

 

 

 

 

Second

106

Aditi Sajesh

D

 

 

 

 

Results -Junior - Cinematic Dance

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

252

Swara Raman Namboodiri

A

 

 

 

 

Second

216

Grace Maria Jose

B

 

 

 

 

Third

221

Arya Satheesh

B

 

 

 

 

Results -Senior - Cinematic Dance

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

303

Arlene Santhosh

B

 

 

 

 

Second

320

Anjelica Vinod

C

 

 

 

 

Third

315

Neha Bijoy Pullukalayil

C

 

 

 

 

Results -Junior- Folk Dance

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

221

Arya Satheesh

A

 

 

 

 

Second

252

Swara Raman Namboodiri

B

 

 

 

 

Third

216

Grace Maria Jose

B

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Senior- Folk Dance

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

309

Sharon Sylo

B

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Junior - Irish Dance

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

219

Gillian Charles

A

 

 

 

 

Second

216

Grace Maria Jose

B

 

 

 

 

Third

234

Emilynmaria Jithin

C

Third

222

Olivia Rose Tom

C

 

 

 

 

Results -Junior - Cinematic Dance (Group)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

244

Anusri Erukattil

B

 

 

 

 

Second

248

Priti Priyadarshini

C

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Senior- Cinematic Dance (Group)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

316

Pranav Erukattil

B

 

 

 

 

 

 

 

 

Day 2 - 3 November 2018

Results -Sub- Junior Action Song

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

116

Hazel Ann John

C

 

 

 

 

Second

107

Amal Anzar

C

Second

110

Aidan John Martin

C

 

 

 

 

Third

106

Aditi Sajesh

C

 

 

 

 

Results -Sub- Junior Story Telling

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

103

Hessa Hazer

B

 

 

 

 

Second

107

Amal Anzar

B

 

 

 

 

Third

106

Aditi Sajesh

B

 

 

 

 

Results -Junior - Keyboard

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

216

Grace Maria Jose

B

 

 

 

 

Second

222

Olivia Rose Tom

B

 

 

 

 

Third

226

Aadil Anzar

C

 

 

 

 

Results -Senior - Keyboard

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

314

Aaron Davis Martin

B

 

 

 

 

Second

328

Tiya Mariam Tijo

D

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Junior- Elocution (English)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

216

Grace Maria Jose

A

 

 

 

 

Second

252

Swara Raman Namboodiri

B

 

 

 

 

Third

204

Austin  Santhosh

B

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Senior- Elocution (English)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

313

Krish Kingkumar

B

 

 

 

 

Second

319

Sriram Unnithan

B

 

 

 

 

Third

307

Amil Geordy

C

 

 

 

 

Results -Junior - Elocution (Malayalam)

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

218

Nidhi Sajesh

B

 

 

 

 

Second

210

Priyanka Balu

C

 

 

 

 

Results -Senior - Kavitha Parayanam

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

306

Steffy Maria Jiji

B

 

 

 

 

Second

313

Krish Kingkumar

B

 

 

 

 

Third

322

Elga Shaji Bellarmin

B

 

 

 

 

Results -Junior - Kavitha Parayanam

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

226

Aadil Anzar

B

 

 

 

 

Second

216

Grace Maria Jose

B

 

 

 

 

Third

238

Ines Mariya Martin

B

Third

224

Aoife Varghese

B

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Senior - Folk Song

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

313

Krish Kingkumar

A

 

 

 

 

Second

306

Steffy Maria Jiji

B

 

 

 

 

Third

322

Elga Shaji Bellarmin

B

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Junior - Folk Song

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

226

Aadil Anzar

A

 

 

 

 

Second

216

Grace Maria Jose

A

 

 

 

 

Third

238

Ines Mariya Martin

A

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Sub Junior - Karaoke Song

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

110

Aidan John Martin

C

 

 

 

 

Second

116

Hazel Ann John

C

Second

115

Ameya Binil Vijayrag

C

 

 

 

 

Third

120

Noah Elias

C

 

 

 

 

Results -Junior - Karaoke Song

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

226

Aadil Anzar

A

 

 

 

 

Second

216

Grace Maria Jose

A

 

 

 

 

Third

252

Swara Raman Namboodiri

B

Third

257

Adithyadev Dipu

B

 

 

 

 

Results -Senior - Karaoke Song

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

313

Krish Kingkumar

A

 

 

 

 

Second

323

Dhiva Skariah

A

 

 

 

 

Third

304

Meenu Ann George

A

Results -Junior - Group Song

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

226

Aadil Anzar

A

 

 

 

 

Second

213

Aksa Geordy

C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Senior - Group Song

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

317

Agrema Binil Vijayrag

A

 

 

 

 

Second

325

Anjali Mary Babu

B

 

 

 

 

Third

322

Elga Shaji Bellarmin

C

 

 

 

 

Results -Junior - National Anthem

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

226

Aadil Anzar

A

 

 

 

 

Second

213

Aksa Geordy

B

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Senior - National Anthem

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

317

Agrema Binil Vijayrag

A

 

 

 

 

Second

325

Anjali Mary Babu

A

 

 

 

 

Third

322

Elga Shaji Bellarmin

B

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Junior - Mono Act

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

216

Grace Maria Jose

B

 

 

 

 

Second

226

Aadil Anzar

B

 

 

 

 

Third

209

Niranjana Jithesh Pillai

B

Results -Senior Mono Act

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

307

Amil Geordy

C

 

 

 

 

 

 

 

 

Results -Sub Junior - Fancy Dress

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

104

Devasree Anish

C

 

 

 

 

Second

118

Melissa Cijo Jose

C

 

 

 

 

Third

106

Aditi Sajesh

C

 

 

 

 

Results -Junior - Fancy Dress

Position

Chest Number

Name

Grade

 

 

 

 

First

240

Felix Siju

B

 

 

 

 

Second

237

Ruthu Shibu Madathil

B

 

 

 

 

Third

223

Hannah Elsa Tom

B